Kaip natūraliai įtempti kabančią odą numetus svorį?

Svorio metimas – sunkus ir ilgas darbas. Netekus daug svorio pagerėja žmogaus savijauta ir pagražėja kūno linijos. Deja, numetus daug svorio neretai atsiranda nepageidaujamos laisvos – kabančios odos. Tai gali paveikti ne tik išvaizda, bet ir žmogaus savivertę. Todėl šiame straipsnyje išvardinsiu visas laisvos odos atsiradimo priežastis bei papasakosiu kaip įtempti kabančią odą.

Kodėl numetus svorio atsiranda kabanti oda?

Oda yra didžiausias kūno organas. Ji apsaugo organizmą nuo aplinkos veiksnių. Vidinė odos dalis sudaryta iš baltymų, tokių kaip kolagenas ir elastinas. Kolagenas sudaro 80% odos ir suteikia jai tvirtumo bei atsparumo. Elastinas išsaugo odos elastingumą bei stangrumą. 

Priaugant svorio, oda plečiasi suteikdama galimybę kūnui plėstis. Nėštumas yra puikus pavyzdys, kaip oda gali išsiplėsti. Per kelis nėštumo mėnesius galima pastebėti, kaip oda prisitaiko prie kūno pokyčių. Paprastai, oda susitraukia keli mėnesiai po gimdymo. Tačiau, antsvorio turintys žmonės svorio perteklių nešioja daug metų. Jų oda išbūna įsitempus ilgą laiko tarpą ir tai pažeidžia kolageną ir elastiną. Galiausiai, jis beveik nebesugeba atsistatyti. Todėl, numetus daug svorio, odos perteklius nukaria. Kuo daugiau svorio numetama, tuo ryškiau matomas nepageidaujamas odos perteklius. 

Kas įtakoja odos elastingumo mažėjimą?


 • Antsvorio turėjimo laikotarpis: Kuo ilgiau žmogus yra nutukęs ar turi antsvorio, tuo laisvesnė oda bus atsikračius nereikalingo svorio. Taip yra dėl kolageno ir elastino praradimo. 
 • Numesto svorio kiekis: Numetus 46 kilogramus arba daugiau susidaro daugiausiai laisvos odos ant kūno.
 • Amžius: Vyresnė oda savyje turi mažiau kolageno, todėl numetus svorio ji yra laisvesnė. 
 • Genetika: Genai gali paveikti, kaip Tavo oda reaguos į svorio pokyčius kūne.
 • Saulės poveikis: Nuolatiniai saulės spinduliai stabdo kolageno ir elastino gamybą, tad tai gali sukelti laisvą odą.
 • Rūkymas: Rūkimas stabdo kolageno gamybą bei naikina odoje esantį kolageną. Todėl oda tampa laisva ir nukarusi.

Laisvos odos sukeliamos problemos

Laisva oda numetus svorį sukelia tiek fizinių tiek emocinių iššūkių:

 • Fizinis diskomfortas: Odos perteklius gali sukelti nepatogumu kasdieniniuose darbuose. 
 • Sumažėjusi fizinė veikla: 76 % moterų teigia, kad jų laisva oda riboja mobilumą sportuojant. Negana to, 45 % prisipažino, jog sportuoti nustojo, nes odos perteklius jų kūne vertė žmones spoksoti. 
 • Odos dirglumas ir pažeidimai: Dauguma žmonių, kurie laisvą oda šalino chirurgo pagalba skundėsi odos skausmais, opomis bei infekcijomis. 
 • Kūno išvaizda: Laisva, nukarusi oda dėl atsikratyto svorio gali sukurti neigiamą pasišlykštėjimą nuosavu kūnu, sumažinti žmogaus pasitikėjimą savimi  ir gadinti nuotaiką.

Kaip sustangrinti kabančią odą? 

Žmonės, kurie numetė ne mažai svorio susiduria su dilema, kaip sustangrinti kabančią odą. Vieni renkasi chirurginį, kiti natūralius būdus. 

Padiskutuokime plačiau apie chirurginį laisvos odos patempimą. Padedami chirurgų ar kitais svorio metimo būdais dažnai yra atsikratoma laisvos odos plastinėmis operacijomis. Plastinės operacijos metu didžioji dalis riebalų ir laisvos odos yra pašalinami. Tai palieka neryškius randus ant kūno. Dažniausiai pacientui reikia kelių operacijų įvairiose kūno dalyse. Po jų, žmogus privalo hospitalizuotis kelėtai dienų. Gijimas namuose gali užsitęsti net iki 4 savaičių. Plastinės operacijos kartais sukelia komplikacijų, tokių kaip kraujavimas ar infekcija. 

Atsižvelgiant į galimas plastinės operacijos komplikacijas, rekomenduoju išmėginti šiuos natūralūs būdus, kurie gali padėti sustangrinti odą ir sugražinti dalį elastingumo:

 • Pasipriešinimo pratimai. Atlikti raumenis stiprinančius pratimus yra vienas iš efektyviausių būdų auginti raumenų masę bet kurio amžiaus atstovams. Šie pratimai ne tik padės Tau sudeginti kalorijas, bet ir padidins raumenų masę bei padės pagražinti laisvą odą ant kūno. 
 • Maistinių medžiagų vartojimas bei vanduo. Maisto medžiagos, kurios yra labai svarbios kolageno gamyboje ar yra nepakeičiamos sveikos odos komponentai: 

BALTYMAI: Jie yra be galo svarbūs sveikai odai kartu su amino rūgštimis, lizinu. Taip yra todėl, kad jie visi yra reikalingi kolageno gamybai. 

VITAMINAS C: Šis vitaminas reikalingas kolageno sintezei. Be to, jis padeda apsaugoti odą nuo saulės sukeliamų pažeidimų. 

OMEGA-3 RIEBALŲ RŪGŠTIS: žuvų taukuose esantys riebalai suteikia odai elastingumo. 

VANDUO: organizmo aprūpinimas vandeniu gali pagerinti odos išvaizdą.  Tinkamai hidratuota oda geriau atlieka savo funkcija ir yra sveikesnė. 

Kad gautum visas šias maistines medžiagas privalai laikytis subalansuotos mitybos. Kad tai padaryti būtų lengviau, rekomenduoju Žaliosios dėžutės“ 7 dienų arba 4 savaičių mitybos planus, su kuriais gali ugdyti sveikos ir subalansuotos mitybos įpročius, kurie padės padailinti kūno linijas!

“Žalioji dėžutė” misija - padėti atrasti kelią į sveikesnį gyvenimą ir geresnę savijautą. Dirbame tam, kad galėtume dalintis savo sukauptomis žiniomis ir parodyti, kad natūralios priemonės yra be galo naudingos ir veiksmingos. Mūsų klientai pamilo TOP produktus – inovatyvius rutuliukus su pelynu “Ponas Baubas” ir skaidulas “Drakonas”. Tai produktai geresnei savijautai, svorio mažinimui ir žarnynui. Mes žengiame koja kojon kartu su savo klientu, padedame išmokti sveikiau maitintis, suformuoti naujus įpročius savo gyvenime!