Tai ką privalote žinoti apie organizmo detoksikaciją

Savo svetainėje norime su Jumis dalintis naudinga informacija, todėl šį kartą pasakojame apie organizmo detoksikaciją. Daugelis tikrai yra girdėję šį žodį, tik ar visada teisingai jį suprantate? Organizmo detoksikacija nėra toks visiškai praprastas procesas. Viskas priklauso nuo to, kokių tikslų siekiate stengdamiesi išvalyti organizmą.

Kas yra detoksikacija?

Detoksikacija yra organizmo valymas (valant organizmą padeda ir skaidulų vartojimas - sužinokite daugiau). Detoksikacijos metu iš organizmo pasišalina susikaupę toksinai, išsivalo žarnynas, sumažėja pilvo pūtimas. Po detoksikacijos pajuntamas energijos padidėjimas, oda tampa skaistesnė ir gražesnė, pilvas plokštesnis.

Viskas yra puiku, tačiau vertėtų pirmiausiai nuspręsti ar verta organizmą valyti jei nesate pasiryžę žengti pirmyn? Kur? Link sveikesnės mitybos. Detoksikacija bus veiksminga ir naudinga tuomet, kai po jos stengsitės organizmą papildyti sveikesniais produktais (sužinokite, kokie produktai padės jaustis geriau), šviežiomis daržovėmis, vaisiais. Na, o jei neplanuojate visiškai keisti savo įpročių, pagalvokite ar daug naudos turėsite valydami organizmą.

organizmo-detoksikacija-nauda.png

Kas vyksta detoksikacijos metu?

Detoksikacijos metu stengiamasi atsisakyti tokių produktų kaip kofeinas, cukrus, alkoholis, balti miltai, pieno, kai kas atsisako ir gyvulinės kilmės produktų. Pirmomis dienomis gali būti ypatingai sunku. Gali svaigti galva, jaučiamas silpnumas. Dėl to, kad organizmas pripratęs gauti nuolat tam tikras medžiagas ir kai staiga jų negauna, reaguoja. Taip yra tarkime su kava. Jei nuolat jos išgeriate nemažai, o paskui staiga nebegeriate, organizmas nebegauna kofeino. Tuomet jaučiamas galvos skausmas, energijos trūkumas. Tačiau greitai organizmas apsivalo ir tuomet jausitės daug geriau nei iki tol.

Valantis organizmą iš jo šalinasi toksinai, išsivalo žarnynas (sužinokite, kas padeda žarnynui). Tad nusiteikite, kad ir į tualetą reikės dažniau lakstyti. Pasistenkite planuotis organizmo valymą tuomet kai galite leisti sau daugiau pailsėti. Ypač pirmomis dienomis. Vėliau viskas paprasčiau.

Nenustebkite jei padaugėtų spuogų, tuo metu kai organizmas valosi, viską išstumia lauk. Tad kartais gali pasirodyti ir spuogelių. Tačiau jie greitai prapuls ir džiaugsitės daug gražesne, sveikesne oda.

Nepamirškite papildomų priemonių

Detoksikacijos metu labai svarbu gerti pakankamai daug vandens, kad organizmas galėtų greičiau pašalinti viskas kenksmingas medžiagas iš organizmo. Taip pat būtinai vartokite ir omega rūgščių. Kai kurie pasitelkia ir įvairius natūralius papildus, kad organizmas gautų pakankamai reikiamų medžiagų ir vitaminų (sužinokite, kokios papildomos priemonės padės pasirūpinti grožiu ir gera savijauta iš vidaus). O tam tikros žolelės gali padėti greičiau ir efektyviau išsivalyti. Tačiau svarbu pasikonsultuoti su žmonėmis, kurie tai išmano ir gali padėti Jums saugiai detoksikuotis organizmą.

Valant organizmą daugiau judėkite, mankštinkitės. Tai paskatins geriau veikti kraujotakos sistemą, suaktyvins limfinę sistemą. Pamatysite, kaip po kelių dienų jausitės energingi ir daug žvalesni. Be to, tai padės numesti ir kelis papildomus kilogramus. Valantis organizmui pirmiausiai pasišalins pertekliniai skysčiai, o pasikeitus mitybai nutirps ir riebaliukas.

Kiek laiko rekomenduojama detoksikuoti organizmą?

Organizmo detoksikacijos laikotarpis priklauso nuo Jūsų. Tačiau rekomenduojama tai daryti 21 dieną. Per šį netrumpą laikotarpį organizmas sugebės pakankamai išsivalyti ir pašalinti iš organizmo visas nereikalingas medžiagas. Be to, tai toks laiko tarpas, per kurį įmanoma pakoreguoti savo kasdieninius įpročius (skaitykite daugiau apie tai, kaip sveikai numesti svorio). 

Ką valgyti detoksikacijos metu?

Pirmas ir svarbiausias dalykas yra nebadauti. Detoksikacija nėra badavimas. Tai organizmo apvalymas. Todėl valgyti turite. Svarbu rinktis sveiką, subalansuotą maistą. Jei detoksikacijos metu nevalgysite gyvulinio maisto, rinkitės daugiau įvairių ankštinių daržovių, valgykite košes, troškinius ir nepamirškite kuo daugiau šviežio, neapdoroto maisto.

Šiais laikais tiesiog gausu įvairių sveikuoliškų receptų internete. Visuomet gali pasinaudoti ir mūsų komandos narės, diatetikos studentės kuriamo blogo Wise Taste (raskite skaniausius receptus, kuriais dalinasi Rima) receptais. Jo kūrėja Rima dalinasi skaniais ir sveikais receptais, kurių didžioji dalis puikiai tiks ir detoksikacijos metu.

Taip pat idėjų galite rasti ir Facebook grupėse (prisijunk prie mūsų). Tad idėjų tikrai nepritrūksite.

1 (4).png

O kas po detoksikacijos?

Po detoksikacijos labai svarbu nepulti prie senų įpročių. Atminkite, kad savo organizmu turite rūpintis ir neapkrauti jo nesveikais ir beverčiais produktais. Pasistenkite kiek įmanoma sveikiau maitintis. Pasilepinkite, bet tik retkarčiais. Pamatysite, kad pagerės Jūsų sveikata, sustiprės imunitetas, o energija trykš per kraštus. Juk norime būti sveiki, žvalūs ir stiprūs. Tad kodėl teršiame savo organizmą? Juk kasdien ir taip gauname daug įvairių kenksmingų medžiagų per orą, net ir per sveikus produktus. Todėl atidesnis stebėjimas (sužinokite, kaip gauti detoksikacijos kalendorių DOVANŲ) ką dedate į burną tikrai padės išlaikyti gerą savijautą visada.

Kada negalima atlikti detoksikacijos?

Pirmas dalykas, tuomet kai net neįsivaizduojate kas tai ir kaip tai reikėtų daryti. Pasitarkite! Specialisto pagalba labai pravers nežinantiems nuo ko pradėti.

Taip pat organizmo detoksikacijos daryti negalima jei laukiatės, maitinate vaikelį. Taip pat jei turite valgymo sutrikimų ar rimtų ligų. Tokiu atveju svarbu gydytojo pagalba ir leidimas.

Kaip žinoti, kad man reikalinga detoksikacija?

Mūsų kūnas yra protingas. Jis siunčia mums signalus kada turėtume pailsėti ar kažką pakeisti savo kasdieniniuose įpročiuose. Jei Jums pasireiškia šie simptomai, turėtume pasvarstyti apie organizmo valymą:

·        dažnas galvos skausmas;

·        nuolatinis nuovargis;

·        energijos trūkumas;

·        lengvas pykinimas;

·        užsiteršusi oda (spuogai);

·        susilpnėjęs imunitetas;

·        antsvoris;

·        pajuodę paakiai.

Tai tik keli pagrindiniai simptomai, kad vertėtų susimąstyti, jog turite keisti savo mitybą (sužinokite daugiau apie tinkamą mitybą) ir apvalyti organizmą. Tad kol organizmas visiškai nenusilpo, nepradėjote labiau sirgti, pasirūpinkite juo. Visada geriau užkirsti kelią didesniems negalavimams.

Rūpinkitės savimi iš vidaus, tuomet džiugins ir išorė. O ir nuotaika gera garantuota!