Kaip atstatyti organizmą po antibiotikų vartojimo?  

Žmonės šaltuoju metų laikų dažnai serga įvairiomis ligomis. Žinoma, dažnai pasitaiko virusinės ligos, kurių metų nereikia vartoti antibiotikų. Tačiau kartais jie neišvengiami, ypatingai gaila, kad dar nesuprantama, jog jų be reikalo vartoti nederėtų. Vis tik yra nemažai žmonių, kurie be jokio kraujo tyrimo imasi save patys gydyti antibiotikais. Tai ne tik neatsakinga, bet ir žalinga. Vartojant be reikalo antibiotikus Jūs silpninate savo imuninę sistemą, sujaukiama žarnyno mikroflorą. Antibiotikus visame pasaulyje žmonės vartoja be saiko, todėl ir ligos tampa vis atsparesnėms jiems. Norime pasidalinti su Jumis informacija, kaip reikėtų atstatyti organizmą po antibiotikų kurso, sužinosite, ką vartoti, valgyti.  

Antibiotikų poveikis mūsų organizmui  

Antibiotikai yra skiriami tuomet, kai sergate bakterine liga, o ne virusine. Tai vaistai, kurie ne tik sustabdo bakterijų dauginimąsi, bet jas ir visiškai sunaikina. Vis dėl to, jų vartoti negalima be tyrimų ir gydytojo paskyrimo. Antibiotikai pražudo ne tik ligą sukėlusias bakterijas, bet ir gerąsias bakterijas. Taip pažeidžiama ir išderinama žarnyno mikroflora. Ypatingai neigiamą poveikį pajaučia vaikai, vyresnio amžiaus žmonės. Sutrikus žarnyno mikroflorai jausmas tikrai nebus pats geriausias. Tuomet ima pūsti pilvą, pasireiškia viduriavimas, alergiškiems žmonėms pasireiškia stipresnės alerginės reakcijos. Taip pat po antibiotikų kurso vartojimo gali būti juntamas pykinimas, sumažėti apetitas, viduriai gali užkietėti, kartais juntamas pilvo skausmas. Ir tokia savijauta gali tęstis dar ne vieną savaitę po antibiotikų kurso. 

Dar derėtų žinoti, kad dažnai vartojant antibiotikus, organizmas pripranta prie jų, bakterijos tampa atsparios. Tuomet pavartojus vienus, tenka bandyti kitus, kol randami vaistai nugalėti ligai.  

Kaip atstatyti organizmą?  

Vienas pirmųjų būdų padėti greičiau atsistatyti organizmui po antibiotikų vartojimų, reikėtų pradėti vartoti ir gerąsias bakterijas. Gerąsias bakterijas pradėkite vartoti jau pradėjus vartoti antibiotikus ir būtinai pratęskite jų kursą užbaigus antibiotikų kursą. Esant viduriavimui reikėtų vartoti didesnę gerųjų bakterijų dozę. Taip pat derėtų vartoti ir vitaminą C (rekomenduojame liposominį).

Taip pat rekomenduojame vartoti ir maistines skaidulas. Skaidulos padeda atstatyti žarnyno mikroflorą ir padeda sukurti palankią terpę gyvuoti gerosioms bakterijoms. Skaidulų vartojimas pagerina virškinimo sistemos darbą, sumažina pilvo pūtimą.  

Jei Jus dažnai vargina pienligė, rekomenduojama (moterims) profilaktiškai naudoti žvakutes su gerosiomis bakterijomis ir pieno rūgštimi.  

Gerkite kuo daugiau skysčių. Vandens rekomenduojame gerti daugiau nei įprastai. Galima ir apie 3 l per dieną. Žinoma, ne iš karto didelį kiekį, bet gurkšnojant per dieną.  

Ką valgyti po antibiotikų vartojimo?  

Po antibiotikų kurso svarbu ir tinkama mityba. Įtraukite į mitybą daugiau daržovių, vaisių, grūdinių kultūrų, sėlenų, ispaninio šalavijo sėklų. Visi šie produktai turi daug skaidulinių medžiagų. Kaip minėjome, skaidulos yra būtinos norint sukurti palankią terpę augti gerosioms bakterijoms. Naudingų probiotikų turi svogūnai, saldžiosios bulvės, porai, šparagai, česnakai, slyvos, obuoliai, citrusiniai vaisiai. Visų išvardintų produktų turėtų būti gausu Jūsų mitybos racione.  

Norint papildyti organizmą probiotikais labai naudinga valgyti raugintus produktus. Tam puikiai tinka rauginti kopūstai, agurkai, burokėliai ar kitos daržovės. Galima rinktis ir raugintus vaisius. Taip pat organizmą probiotikais padės papildyti kefyras, vis labiau populiari tampanti kombucha (arbatos grybo gėrimas), kimči (aštriai paruoštos daržovės).  

Tam, kad sustiprintumėte organizmą ir atstatytumėte imunitetą, gerkite erškėtuogių arbatą, acerola sultis, valgykite daugiau burokėlių, patiekalus skaninkite petražolėmis. 

 

Norintiems jaustis gerai rekomenduojame profilaktiškai suvartoti „Ponas Baubas“ 3 savaičių kursą. Tai labai patogus būdas vartoti pelyną. Be to, sudėtyje yra vitamino A, ciberžolės, dilgėlių, vaistinės ramunės, datulių, medaus, cinamono ir kitų naudingų natūralių ingredientų. Norite nuolaidos šiam puikiam produktui? Parašykite mums el. p. info@zaliojidezute.lt ir pritaikysime Jums nuolaidą. Jei reikia konsultacijos, drąsiai skambinkite tel. +370 624 04667